PIT Thomas Greiss: 64:11, 4 góly, 27 zákroků
DET Jimmy Howard 63:27, 3 góly, 23 zákroků

Statistiky
PIT 29 střel, 10 trestných minut
DET 35 střel, 10 trestných minut

Zápas roku. Comeback roku. Pro mě jeden z nejlepších hokejovejch zápasů co jsem kdy viděl a na tenhle zápas budu ještě hodněkrát vzpomínat. Neuvěřitelnej obrat. Zápas jsme začli hodně špatně když na nás tučňáci vlítli a celou první třetinu jasně dominovali. Dali nám dva rychlé góly, na který naštěstí odpověděl krásnou střelou Kronwall a tak aspoň na chvilinku stáhnul soupeřovo vedení. Druhou třetinu se nám dařilo Pittsburh přehrávat - málo platné - dostali jsme góla na 3:1. Od tohoto momentu jsme začli být lepší, rychlejší, líp bruslející, střílející, prostě jsme byli lepší ale gól nepadl. Po začátku třetí třetiny jsme ještě zintenzivněli náš tlak ale gól ne a ne padnout. Už se zdálo, že zápas je prohraný a čeká nás teprve druhá prohra v základní hrací době letos (a to ta první nebyla úplně fér), když v tom jsme odvolali Jimmyho Howarda cca 3 minuty do konce a Danny DeKeyser krásnou přihrávkou přes tři lajny našel Henrika, který se nemílil a stáhl tak na 2:3. Minutu a půl do konce, šel Jimmy znova z klece a hrál se absolutní vabank. Hráči Tučňáku, nám sebrali puk a ve třech se dostali až do našeho pásma, gól však nedali, díky dvoum krásným zákrokům našich obránců. Z následného brejku se po krásným přechodu do útoku a ukázkový přihrávce Datsyuka znovu prosadil Kronwall a stal se tak oprávněně králem večera. Atmosféra v tento moment nabírala astronomických rozměrů a dovedu si představit, že naše plechárna hadr. Velkej hukot v Joe Louis!!! Vše vyvrcholilo vítezným gólem Abdelkadera, který krásně trefil puk, který mu připravil kdo jiný než Henrik. Skvělé dva body z téměř ztraceného zápasu!!